Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
10. Noc muzeí v Českém farmaceutickém muzeu v Kuksu

10. Noc muzeí v Českém farmaceutickém muzeu v Kuksu

Živá reportáž z 10. Noci muzeí v Českém farmaceutickém muzeu v Kuksu, 26. 5. 2017. Hosty jsou lékárníci Mgr. Markéta Mauerová, Mgr. Zbyněk Mauer, Mgr. Dana Motejziková a studentka farmacie a současně průvodkyně v ČFM Anna Beránková.

…o lékárenství víme vše!®

apaBLOG
V této části najdete (ne)pravidelné komentáře praktikujícího lékárníka a provozovatele portálu PharmDr. Martina Dočkala k současnému dění v lékárenství, zdravotnictví, farmasektoru či na portálu APATYKÁŘ®.

Když jedna agentura nestačí, aneb stránky pro vás připravujeme

Vloženo: 22.04.2018, 17:29 | Čteno: 12760×

Když se občas něco v médiích objeví o lékárnících – a nemyslím teď řetězcová PR nebo povedenou reklamu na e-recept, kterou bych očekával spíše od profesní komory či regulátora – je to vždy stejné: máme málo peněz, krachujeme, něco nefunguje. Přiznám se, že už mě to vcelku unavuje.

Asi mám štěstí, že se potkávám s jinými kolegy, kteří nejsou tak pesimističtí (nechci si navozovat depresi), jsou nadšení pro obor a nové věci, ale já to tak necítím. Už jsem to na svém blogu psal opakovaně – není třeba skákat z mostu. Ostatně počet inzerátů hledajících lékárníky na největším online personálním trhu LÉKÁRNICKÉ INZERCI naznačuje, že je to asi trošku jinak.

Ano, situace se za posledních více než dvacet let změnila i v lékárenství a už to prostě nejsou a nebudou „zlatá devadesátá“. Profese se změnila (zdaleka nejen díky řetězcům) a především nastoupila do lékáren generace, kterou jednoduše provozovatelské záležitosti tolik nezajímají, neberou to tak srdcově. Generace, která se narodila v době, kdy už byla spousta možností k podnikání, cestování, studiu. Prostě těch možností, které starší generace neměla, proto to v devadesátých „brala tak vážně“ a nechápe mladé, že mohou pracovat u řetězců a pomáhají tak budovat „jejich značku“ a ne svou.

Záměrně to dávám do uvozovek, protože „budování značky“ je něco, kvůli čemu se představitelé profesní organizace těmto kolegům často vysmívají. Paradoxně nová PR agentura, která bude pro komoru pracovat, se prezentovala tím, že chce „budovat značku“. Ano, ta předchozí agentura, která měla skvělé zkušenosti a reference a o níž byli členové komory přesvědčováni, že jen ta lékárníkům pomůže překvapivě zřejmě nepomohla a loňský sjezd rozhodl o výměně.

Z prezentovaných referencí nové agentury vyplývá, že zkušenosti s farmacií má – zastupovala nejmenovanou farmaceutickou společnost, které řada lékárníků nemůže přijít na jméno kvůli podmínkám distribuce jejího nízkomolekulárního heparinu. Pak je tam řada korporátů, což by nevadilo, kdyby byl mezi nimi rovněž nějaký velký řetězec lékáren (je zjevné, že jim se PR daří). Chtěl jsem se tedy podívat na další reference a náplň činnosti a ouha – page not found. Celkově je pak na stránkách uvedeno, že „nám brzy nové stránky představí“. Tak nevím, jestli bych se chtěl klientovi prezentovat zrovna takto.

Každopádně připomeňme, že loňský sjezd také schválil 2,5 mil. Kč podpory alternativnímu PR (i to mělo kupodivu problém s webem, asi nějaká nová forma progresivního virálu). Tedy přeloženo do češtiny – profesní organizace si platí vlastní agenturu a ze stejného rozpočtu pro jistotu ještě druhou, záložní. Klobouk dolů, to si nedovolí ani výrazně větší korporáty! Myslím, že přesvědčit veřejnost, že se lékárníci mají špatně už bude hračkou…

Bylo by možná dobré připomenout – byť vím, že historický exkurz mnozí nemají rádi – že to byla právě PR agentura (ne zrovna malá, ne zrovna levná), která lékárníky na dlouhá léta etablovala do pozice obchodníků, parazitů a pijavic. Pamatujete rok 2006 a osla v čele průvodu?

Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena
apaPODCAST

Podcastový tip

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti lidským pa...

RNDr. Marek Petráš
14.09.2008

Prof. RNDr. Milan Pour, Ph.D.

Tématický týden - 40. výr...

Prof. RNDr. Milan Pour, P...
25.11.2009

Mgr. Stanislav Havlíček

Nová kategorie výdeje léč...

Mgr. Stanislav Havlíček
25.05.2008

PharmDr. Jiří Skalický, Ph.D.

Řešení reexportů zvýšením...

PharmDr. Jiří Skalický, P...
07.06.2016

Mgr. Aleš Krebs, Ph.D.

(Proti)krizový balíček do...

Mgr. Aleš Krebs, Ph.D.
12.01.2010

Živý záznam akce

2. Tématický den - Týden ...

Živý záznam akce
25.10.2008

Prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc.

Reforma vysokoškolského s...

Prof. PharmDr. Alexandr H...
20.02.2012

PharmDr. Ján Valjan

Konec bonusů za recepty n...

PharmDr. Ján Valjan
29.09.2009

Piotr Bohater

Current situation on the ...

Piotr Bohater
25.01.2010

Jana Vedrová

Spiritus - brněnský stude...

Jana Vedrová
24.06.2009

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.