Blog o lékárnách, lékárenství – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
PharmDr. Zuzana Baťová, Ph.D.

Reexporty léčiv po novele zákona o léčivech, přípravy na online ověřování léčiv

První část exkluzivního rozhovoru s PharmDr. Zuzanou Baťovou, Ph.D., ředitelkou slovenského Státního ústavu pro kontrolu léčiv, nejen o antireexportní novele zákona o léčivech, přípravě na online ověřování léčiv či mezinárodní spolupráci.

…o lékárenství víme vše!®

apaBLOG
V této části najdete (ne)pravidelné komentáře a osobní názory praktikujícího lékárníka a provozovatele portálu PharmDr. Martina Dočkala k současnému dění v lékárenství, zdravotnictví, farmasektoru či na portálu APATYKÁŘ®.

Tři přání do nového roku

31.12.2018

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. Bývá zvykem dávat si na přelomu roku předsevzetí a vyslovovat přání do nového roku. Dovolím si tedy i já vyslovit svá tři přání, co bych si přál, aby se v lékárenství v roce 2019 podařilo.

Rx léčiva i bez receptu z rukou lékárníka – ano či ne?

16.12.2018 | ANKETA K PŘÍSPĚVKU

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. Dánsko schválilo kompetence lékárníků vydat některé receptově vázané léčivé přípravky i bez receptu. Dlouhodobý trend řady zemí, které si uvědomují odborný potenciál lékáren pro optimalizaci zdravotní péče.

Dobrý úmysl vs tvrdá realita (i bez Brexitu)

09.12.2018

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. Je chvályhodná snaha o maximální kvalitu. Avšak některé kroky z poslední doby lze v korelaci s trendem zájmu o obor vnímat přinejmenším jako nešťastné. Tvrdá data hovoří jasně, je dobré před nimi nezavírat oči.

Český Apatykář sbírá na Facebooku slovenské návštěvníky

01.12.2018

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. I přesto, že nejsme na sociálních sítích, je Apatykář na sociálních sítích jako doma. Na Twitteru sdílí informace především korporátní segment, na Facebooku je šíří mladí kolegové, překvapivě více ze Slovenska.

Očkovat v lékárnách – ano či ne?

24.11.2018 | ANKETA K PŘÍSPĚVKU

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. Nejnovější zpráva Evropské komise uvádí, že neexistují žádné důkazy, které by podpořily restriktivní politiku vyhradit očkování pouze lékařům. Rozšiřuje se proto okruh zemí, kde jej poskytují i lékárníci.

Místo zákazu Rx online šance na posílení lékárnických kompetencí

14.10.2018

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. Německý ministr zdravotnictví ví, že lékárníkům musí za neprosazený zákaz Rx online něco nabídnout. Je otázkou, zda si to lékárníci uvědomují a budou schopni jej oželet výměnou za možná silnější kompetence.

Apatykáři roste nová generace návštěvníků z řad mladých lékárníků, aneb z FB na Apatykáře

07.10.2018

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. Paradoxně i přesto, že mi na sociální sítě už nezbývá časová kapacita, jsou již nějaký měsíc hlavní líhní našich nových pravidelných čtenářů. Mladá generace má zájem o jiný, než „nalajnovaný“ názor.

E-recept v praxi, aneb jedna zkušenost je lepší než tisíc argumentů

23.09.2018

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. Tentokrát má zkušenost z tohoto týdne z lékárny (zdaleka ne jediná podobného druhu). Jasně ukazuje, jak se vzdaluje teoretizování od stolu a v televizních debatách reálnému světu, který zajímá pacienty.

Kvalitní zpravodajství zabíjí přehnaná snaha informovat o všem

26.08.2018

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. Už nějakou dobu probíhá krize zpravodajství. Ani ne snad proto, že by se cíleně zveřejňovaly nepravdivé informace (ačkoli?), ale informací je prostě až moc a ty kvalitní se v balastu těch nekvalitních ztratí.

Platová garance může pomoci stabilizovat celý trh práce v lékárenství

06.07.2018

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. Mediálně široce prezentované rozhodnutí kohokoli na trhu zavést garantované platy může mít v dlouhodobém horizontu pozitivní dopad na všechny zaměstnavatele. Ukazuje totiž zaměstnancům perspektivu.

apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy a ukončení s...

Mgr. Ladislava Valášková,...

Mgr. Dagmar Hegerová, Ph.D.

Nanočástice selenu mají š...

Mgr. Dagmar Hegerová, Ph....

Mgr. Lucie Kotlářová

1. Tématický den - Metabo...

Mgr. Lucie Kotlářová

PharmDr. Alena Linhartová

Konzultační a poradenské ...

PharmDr. Alena Linhartová...

Anna Janurová

Student Exchange Programm...

Anna Janurová

Živá reportáž z akce

5. Noc muzeí v Českém far...

Živá reportáž z akce

Prof. RNDr. Milan Pour, Ph.D.

Tématický týden - 40. výr...

Prof. RNDr. Milan Pour, P...

Mgr. Veronika Hrabcová

Norské lékárenství 1. – t...

Mgr. Veronika Hrabcová

Mgr. Stanislav Havlíček

Problémy s ostrým provoze...

Mgr. Stanislav Havlíček

Jana Vedrová

Spiritus - brněnský stude...

Jana Vedrová


ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.