Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
PharmDr. Ondrej Sukeľ a Mgr. Peter Krajčovič, PhD.

Mgr. Peter Krajčovič, PhD.: Nechceme chápat internet jako konkurenční nástroj printovému médiu

První část speciálního podcastu nahrávaného živě v Bratislavě u příležitosti oslav 20. výročí stavovského časopisu Lekárnické listy. Hosté: PharmDr. Ondrej Sukeľ (president Slovenské lekárnické komory) a Mgr. Peter Krajčovič, PhD. (šéfredaktor časopisu Slovenský lekárnik).

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaBLOG
V této části najdete (ne)pravidelné komentáře a osobní názory praktikujícího lékárníka a provozovatele portálu PharmDr. Martina Dočkala k současnému dění v lékárenství, zdravotnictví, farmasektoru či na portálu APATYKÁŘ®.

Zaplať, vše odpuštěno, aneb farmaceutické odpustky

02.08.2020

Pro dnešní blog jsem si zvolil téma, které na Apatykáři sleduji dlouhodobě a přiznám se, že k němu nemám vyhraněný názor. Připomíná mi církevní odpustky, což mi vadí a nemyslím si, že někoho vychovají. Na druhou stranu rozumím tomu, proč k tomuto řešení Amerika sahá.

Jak přimět lékárníky k větší poslušnosti? Provést reformu, po které volají

26.07.2020

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. Co je to reforma? V podstatě vždy jen snaha o převedení moci a peněz do jiných rukou. Jedna lobbyistická skupina podnikatelů se snaží získat více od druhé a tak přesvědčují, tu více, tu méně úspěšně, veřejnost a politiky, proč je to nutné. A pacient? Ano, toho tam taky musíme nějak zakomponovat. Vždycky líp vypadá, když mluvíme o pacientovi a ne o byznysu.

S placeným obsahem jsem si zavařil – nutíte mě myslet:-)

19.07.2020

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. Covid převrátil vzhůru nohama úplně vše a o okurkové sezóně se nedá mluvit ani náhodou. Aby toho nebylo málo, můžu si za to vlastně sám. Proč? Protože jsem spustil placený obsah. A protože komentuju k věci. A protože navrhuju řešení. Jednoduše mě baví být ten, který ukazuje cestu. Ne ten, který se veze.

Zpravodajství už tvoří komerční sdělení?

12.07.2020

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. Je jasné, že koronavirová krize zamíchá důkladně kartami a já pevně věřím, že proseje i v mediálním prostoru to, co tam jednoduše nepatří a žilo jen díky inzerci.

Tikající bomba, která má na provoz lékáren podstatně drastičtější dopad než nevyřešené odměňování

06.07.2020

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. Ve zdravotnictví se mluví o tichém zabijákovi a myslí se tím hypertenze. I v lékárenství jednoho takového máme, resp. tikající bombu. A nejde zdaleka o nyní hojně diskutované téma odměňování lékáren. To totiž není zdaleka tak důležité, jak si mnozí mylně myslí. Daleko horší je pro provozování lékáren tento problém, který na ně už začíná dopadat.

Je výkonový systém vhodný pro lékárny? Lékaři preferují jiný

28.06.2020

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. Po spuštění placeného obsahu přibývá předplatitelů, kteří mi píší, že jedním z důvodů pro jejich rozhodnutí byl i můj blog, ve kterém detailně vysvětluji konkrétní témata nebo přináším návody k řešení. Děkuji. Tak tady nabízím další. Poctivě jsem popsal výhody a nevýhody aktuálně protlačovaného výkonového systému v lékárnách a další možnosti, jak provozovatelům pomoci zlepšit nelehkou ekonomickou situaci. Jakou variantu lékárníci zvolí je pouze na nich. Chci ale, aby se lidé nad věcmi zamysleli a měli k tomu relevantní informace.

Jak funguje správný marketing? Když si myslíte, že jste vyhráli, přitom výhru vybere někdo jiný

21.06.2020

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. Naši čtenáři se zajímají o souvislosti, které se jinde nedozví. Tak tady jsou další. Od června se totiž mohou přesvědčit, že na Apatykáři získají řadu informací, o kterých ostatní vůbec netuší, anebo se o nich dozvědí až už jsou jim k ničemu. Vážíme si těch, kteří si váží toho, co čtou a umějí to využít.

Můj plán B – online výhody pro pacienty pod kontrolou lékárníků a kamenné lékárny

17.05.2020

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. Můj plán B jak lékárenství elektronizovat. Systém navázaný na lékárnu a lékárníka, který je ponechává zcela v centru dění a přitom využívá výhod online objednávání pro pacienty.

Příliš mnoho emocí vs evidence based pharmacy

10.05.2020

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. Nemám rád, když se zneužívají emoce a v lékárenství je jich v poslední delší době přespříliš. Pacient nechce slyšet pocity lékárníka, ale jasnou radu založenou na evidence based pharmacy, která mu pomůže. Emotivní lékárník nepůsobí ani důvěryhodně a v lékárně je důvěra primární.

I COVID jednou skončí, a co dál?

26.04.2020

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. Hned na počátku pandemie jsem psal, že se více než zdravotních dopadů obávám dopadů na ekonomiku. I v lékárenství. Jsme na dobu „pocovidovou“ připraveni?

apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Irena Storová, MHA

SÚKL a Brexit, inspekční ...

Mgr. Irena Storová, MHA

PharmDr. Zdeněk Blahuta

Dozorové aktivity SÚKL cí...

PharmDr. Zdeněk Blahuta

PharmDr. Marie Loučková

Diplomovaný farmaceutický...

PharmDr. Marie Loučková

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Prof. RNDr. PhMr. Vladimí...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

PharmDr. Lubomír Chudoba

Možnosti rozvinutí a využ...

PharmDr. Lubomír Chudoba

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Rozvoj lékáren v 17. stol...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

Karolina Korodi

Dva roky po zpětné regula...

Karolina Korodi

Mgr. Filip Vrubel

Dohodovací řízení k úhrad...

Mgr. Filip Vrubel

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti klíšťové e...

RNDr. Marek Petráš

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti lidským pa...

RNDr. Marek Petráš

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.