Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Filip Vrubel

Dohodovací řízení k úhradám péče 2019

První část exkluzivního rozhovoru s náměstkem ministra zdravotnictví Mgr. Filipem Vrublem nejen o průběhu Dohodovacího řízení, novinkách v elektronické preskripci, jednotných doplatcích pro pacienty či možnostech zpětné regulace provozování lékáren.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaBLOG
V této části najdete (ne)pravidelné komentáře a osobní názory praktikujícího lékárníka a provozovatele portálu PharmDr. Martina Dočkala k současnému dění v lékárenství, zdravotnictví, farmasektoru či na portálu APATYKÁŘ®.

Dobrý úmysl vs tvrdá realita (i bez Brexitu)

09.12.2018

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. Je chvályhodná snaha o maximální kvalitu. Avšak některé kroky z poslední doby lze v korelaci s trendem zájmu o obor vnímat přinejmenším jako nešťastné. Tvrdá data hovoří jasně, je dobré před nimi nezavírat oči.

Český Apatykář sbírá na Facebooku slovenské návštěvníky

01.12.2018

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. I přesto, že nejsme na sociálních sítích, je Apatykář na sociálních sítích jako doma. Na Twitteru sdílí informace především korporátní segment, na Facebooku je šíří mladí kolegové, překvapivě více ze Slovenska.

Očkovat v lékárnách – ano či ne?

24.11.2018 | ANKETA K PŘÍSPĚVKU

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. Nejnovější zpráva Evropské komise uvádí, že neexistují žádné důkazy, které by podpořily restriktivní politiku vyhradit očkování pouze lékařům. Rozšiřuje se proto okruh zemí, kde jej poskytují i lékárníci.

Místo zákazu Rx online šance na posílení lékárnických kompetencí

14.10.2018

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. Německý ministr zdravotnictví ví, že lékárníkům musí za neprosazený zákaz Rx online něco nabídnout. Je otázkou, zda si to lékárníci uvědomují a budou schopni jej oželet výměnou za možná silnější kompetence.

Apatykáři roste nová generace návštěvníků z řad mladých lékárníků, aneb z FB na Apatykáře

07.10.2018

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. Paradoxně i přesto, že mi na sociální sítě už nezbývá časová kapacita, jsou již nějaký měsíc hlavní líhní našich nových pravidelných čtenářů. Mladá generace má zájem o jiný, než „nalajnovaný“ názor.

E-recept v praxi, aneb jedna zkušenost je lepší než tisíc argumentů

23.09.2018

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. Tentokrát má zkušenost z tohoto týdne z lékárny (zdaleka ne jediná podobného druhu). Jasně ukazuje, jak se vzdaluje teoretizování od stolu a v televizních debatách reálnému světu, který zajímá pacienty.

Kvalitní zpravodajství zabíjí přehnaná snaha informovat o všem

26.08.2018

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. Už nějakou dobu probíhá krize zpravodajství. Ani ne snad proto, že by se cíleně zveřejňovaly nepravdivé informace (ačkoli?), ale informací je prostě až moc a ty kvalitní se v balastu těch nekvalitních ztratí.

Platová garance může pomoci stabilizovat celý trh práce v lékárenství

06.07.2018

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. Mediálně široce prezentované rozhodnutí kohokoli na trhu zavést garantované platy může mít v dlouhodobém horizontu pozitivní dopad na všechny zaměstnavatele. Ukazuje totiž zaměstnancům perspektivu.

Generická substituce ku prospěchu pacientů i lékárníků, ve Švédsku to jde

01.07.2018

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. Švédsko zavádí povinné dispenzační maximum a rozšiřuje generickou substituci. Jedna z cest, jak pomoci lékárnám zvýšit ziskovost, uplatnit lékárnickou odbornost a pomoci pacientům ušetřit.

Přinese dohoda o úhradách skutečně peníze do malých lékáren?

24.06.2018

Nepravidelný komentář portálu APATYKÁŘ®. Dohodovací řízení o výši úhrad pro rok 2019 bylo úspěšně v termínu završeno, nakonec se dohodli i lékárníci. Přinese však skutečně peníze do malých lékáren? Aneb podstata se skrývá v detailech.

apaPODCAST

Podcastový tip

Helena Vaňkátová

Student Exchange Programm...

Helena Vaňkátová

PharmDr. Martina Chytilová

Příprava parenterální výž...

PharmDr. Martina Chytilov...

Mgr. Filip Vrubel

Sdílený lékový záznam pac...

Mgr. Filip Vrubel

Mgr. Jakub Dvořáček

Paralelní obchod s léčivy...

Mgr. Jakub Dvořáček

Dr. Emil Zörner

Boj proti farmakorupci, g...

Dr. Emil Zörner

Živý záznam akce

14. Ples farmaceutů

Živý záznam akce

Živá reportáž z akce

Zavírání Českého farmaceu...

Živá reportáž z akce

Hana Pavlasová

Kompletní průvodce regist...

Hana Pavlasová

Mgr. Michal Hojný

1. Tématický den - Co je ...

Mgr. Michal Hojný

PharmDr. Ján Valjan

Konec bonusů za recepty n...

PharmDr. Ján Valjan


ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.