Když jedna agentura nestačí, aneb stránky pro vás připravujeme – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy v Kuksu a ukončení sezóny 2017 v Českém farmaceutickém muzeu

Pravidelný podcast s Mgr. Ladislavou Valáškovou, Ph.D., vedoucí Českého farmaceutického muzea v Kuksu. Tentokrát živě nahrávaný na Vánočních trzích.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaBLOG
V této části najdete (ne)pravidelné komentáře a osobní názory praktikujícího lékárníka a provozovatele portálu PharmDr. Martina Dočkala k současnému dění v lékárenství, zdravotnictví, farmasektoru či na portálu APATYKÁŘ®.

Když jedna agentura nestačí, aneb stránky pro vás připravujeme

Vloženo: 22.04.2018, 17:29 | Čteno: 13076×

Když se občas něco v médiích objeví o lékárnících – a nemyslím teď řetězcová PR nebo povedenou reklamu na e-recept, kterou bych očekával spíše od profesní komory či regulátora – je to vždy stejné: máme málo peněz, krachujeme, něco nefunguje. Přiznám se, že už mě to vcelku unavuje.

Asi mám štěstí, že se potkávám s jinými kolegy, kteří nejsou tak pesimističtí (nechci si navozovat depresi), jsou nadšení pro obor a nové věci, ale já to tak necítím. Už jsem to na svém blogu psal opakovaně – není třeba skákat z mostu. Ostatně počet inzerátů hledajících lékárníky na největším online personálním trhu LÉKÁRNICKÉ INZERCI naznačuje, že je to asi trošku jinak.

Ano, situace se za posledních více než dvacet let změnila i v lékárenství a už to prostě nejsou a nebudou „zlatá devadesátá“. Profese se změnila (zdaleka nejen díky řetězcům) a především nastoupila do lékáren generace, kterou jednoduše provozovatelské záležitosti tolik nezajímají, neberou to tak srdcově. Generace, která se narodila v době, kdy už byla spousta možností k podnikání, cestování, studiu. Prostě těch možností, které starší generace neměla, proto to v devadesátých „brala tak vážně“ a nechápe mladé, že mohou pracovat u řetězců a pomáhají tak budovat „jejich značku“ a ne svou.

Záměrně to dávám do uvozovek, protože „budování značky“ je něco, kvůli čemu se představitelé profesní organizace těmto kolegům často vysmívají. Paradoxně nová PR agentura, která bude pro komoru pracovat, se prezentovala tím, že chce „budovat značku“. Ano, ta předchozí agentura, která měla skvělé zkušenosti a reference a o níž byli členové komory přesvědčováni, že jen ta lékárníkům pomůže překvapivě zřejmě nepomohla a loňský sjezd rozhodl o výměně.

Z prezentovaných referencí nové agentury vyplývá, že zkušenosti s farmacií má – zastupovala nejmenovanou farmaceutickou společnost, které řada lékárníků nemůže přijít na jméno kvůli podmínkám distribuce jejího nízkomolekulárního heparinu. Pak je tam řada korporátů, což by nevadilo, kdyby byl mezi nimi rovněž nějaký velký řetězec lékáren (je zjevné, že jim se PR daří). Chtěl jsem se tedy podívat na další reference a náplň činnosti a ouha – page not found. Celkově je pak na stránkách uvedeno, že „nám brzy nové stránky představí“. Tak nevím, jestli bych se chtěl klientovi prezentovat zrovna takto.

Každopádně připomeňme, že loňský sjezd také schválil 2,5 mil. Kč podpory alternativnímu PR (i to mělo kupodivu problém s webem, asi nějaká nová forma progresivního virálu). Tedy přeloženo do češtiny – profesní organizace si platí vlastní agenturu a ze stejného rozpočtu pro jistotu ještě druhou, záložní. Klobouk dolů, to si nedovolí ani výrazně větší korporáty! Myslím, že přesvědčit veřejnost, že se lékárníci mají špatně už bude hračkou…

Bylo by možná dobré připomenout – byť vím, že historický exkurz mnozí nemají rádi – že to byla právě PR agentura (ne zrovna malá, ne zrovna levná), která lékárníky na dlouhá léta etablovala do pozice obchodníků, parazitů a pijavic. Pamatujete rok 2006 a osla v čele průvodu?

Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena
apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Martina Chytilová

Příprava parenterální výž...

PharmDr. Martina Chytilov...
16.01.2012

PharmDr. Ondrej Sukeľ

9. Zemplínské lékárnické ...

PharmDr. Ondrej Sukeľ
03.10.2011

Doc. RNDr. Magdaléna Fulmeková, CSc.

Slovenka roku 2012, aneb ...

Doc. RNDr. Magdaléna Fulm...
12.06.2012

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Noc muzeí a novinky České...

Mgr. Ladislava Valášková,...
24.05.2015

Filip Babylon

Current situation on the ...

Filip Babylon
05.01.2010

Mgr. Jakub Dvořáček

Paralelní obchod s léčivy...

Mgr. Jakub Dvořáček
08.08.2013

Doc. RNDr. Lubomír Opletal, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. Lubomír Opleta...
26.11.2009

Karolína Veselá

Student Exchange Programm...

Karolína Veselá
23.03.2010

PharmDr. Ondrej Sukeľ

25 let Slovenské lékárnic...

PharmDr. Ondrej Sukeľ
19.10.2015

Lékárny Dr.Max

Díky naší velikosti může ...

Lékárny Dr.Max
06.03.2018

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.