Kvalitní zpravodajství zabíjí přehnaná snaha informovat o všem – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

V síti Dr.Max má odborné vzdělávání tak velké zastání, že nemusíme být závislí na sponzorech

Druhá část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o systému vzdělávání a Akademii Dr.Max. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), MUDr. Gabriel Pallay, CSc. (manažer odborného vzdělávání).

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaBLOG
V této části najdete (ne)pravidelné komentáře a osobní názory praktikujícího lékárníka a provozovatele portálu PharmDr. Martina Dočkala k současnému dění v lékárenství, zdravotnictví, farmasektoru či na portálu APATYKÁŘ®.

Kvalitní zpravodajství zabíjí přehnaná snaha informovat o všem

Vloženo: 26.08.2018, 04:30 | Čteno: 19684×

Každý, kdo chce být v dnešní době in mluví o fake news, dezinformačních webech apod. Většinou takto, bohužel, mluví ti, co fake news sami šíří přesně v duchu Murphyho zákona – základem prezentace je vnést mezi posluchače dokonalý zmatek.

Faktem ale je, že krize zpravodajství už nějakou dobu skutečně probíhá. Ani ne snad proto, že by se cíleně zveřejňovaly nepravdivé informace (ačkoli?), ale informací je prostě až moc a ty kvalitní se v balastu těch nekvalitních ztratí. Boom internetu, sociálních sítí ad. vedl jednoznačně k tomu, že si každý zakládá své účty a domnívá se, že je povinován či snad dokonce vyvolen vyjadřovat se ke všemu.

Krize standardních a dříve kvalitních zpravodajských médií pak spočívá v tom, že ve snaze informovat skutečně o všem a být před konkurencí, zveřejňují i to, co by se standardně do kvalitního zpravodajství nikdy nedostalo. Např. hlasy lidí náhodně odchycených na ulici, kteří se bez jakéhokoli mandátu vyjadřují k tématům, kterým nerozumějí a údajně zastupující všechny z daného oboru (kupodivu je nikdo v oboru nezná). Většinou jde o „odborníky“ motivované nějakou zájmovou skupinou či jednoduše vyjadřující jen své vlastní byznysové zájmy.

Tento trend, bohužel, neminul ani lékárenství. Když jsem zakládal téměř před dvaceti lety Apatykáře, nikdo nevěřil, že přežije první rok. Nyní vzniká celá řada tzv. na lékárenství orientovaných projektů, a je fakt, že většina z nich skutečně ani rok nepřežije. Je to logické, v drtivé většině jde pouze o byznys a lidé to poznají. Apatykář za těch 19 let prokázal, že žije lékárenstvím a ne pouze tím, co je momentálně in.

A tak, jak sílila pozice Apatykáře, rostl i počet lidí a organizací, kteří se chtějí na jeho stránkách zviditelnit. A já to těm slušným umožňuji (přesněji těm, co mají co říci). Nicméně mám stanovena přísná pravidla, přece jen má Apatykář vysokou úroveň a nemůže si dovolit zveřejňovat cokoli.

Je úsměvné sledovat, jak ti, kteří je nechtějí respektovat a na sociálních sítích se rozohňují, píší o neobjektivitě, dezinformacích a podobných nesmyslech, se následně beze studu vnucují, aby na Apatykáři byli vidět. A že prý to všude jinde jde. Právě v tom je jádro pudla – Apatykář není všude jinde.

Tím, jak se v posledních letech roztrhl pytel s tzv. zpravodajskými médii se nyní i do těch dříve vysoce seriózních dostává balast tiskových zpráv, které by se tam dříve neměly vůbec šanci dostat. Proč? Protože naplnit web/médium/zpravodajství obsahem je v drtivé většině případů nad rámec původních představ (jednoduše když jen kopírujete jiné, lidé to brzy odhalí a přejdou na původní zdroj a zveřejňovat kdejakou tiskovou zprávu také není to pravé ořechové).

Apatykář touto cestou nikdy nešel, protože nemáme problém naplnit jej kvalitními zprávami nejen z Česka, ale i z celého světa očištěnými od balastu. Jistě, dá to práci a není to otázka roku, dvou, dokonce ani deseti let. Důvěryhodný vztah s partnery budujeme celoživotně.

Ostatně i proto je citován v zahraničí, spolupracujeme s Evropskou lékovou agenturou i dalšími lékovými regulátory, jakož i mnoha oborovými asociacemi a profesními komorami. Ve vyspělém zahraničí jednoduše sázejí (zatím) na kvalitu a já z ní rozhodně nechci slevovat.

Proto naše rozhovory autorizujeme. Proto hovoříme jen s legitimními zástupci daného segmentu a nezveřejňujeme názor kdejakého křiklouna, který chce prosadit jen svůj byznysový zájem. Proto máme nastavena pravidla, za jakých se jedná o rozhovor k tématu a kdy už jde o komerční sdělení. Jednoduše proto, aby ti, co se s námi rozhodnou spolupracovat věděli, že jsou naše informace ověřené a mohou se na ně spolehnout. Apatykář skutečně není všude jinde…

Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena
apaPODCAST

Podcastový tip

MUDr. Jiřina Hobstová, CSc.

Nová chřipka A (H1N1) 2....

MUDr. Jiřina Hobstová, CS...
10.05.2009

PharmDr. Stanislav Havlíček

20 let České lékárnické k...

PharmDr. Stanislav Havlíč...
17.06.2011

Mgr. Stanislav Havlíček

Dva dny v Bruselu s presi...

Mgr. Stanislav Havlíček
10.12.2009

Mgr. Stanislav Havlíček

Regulační poplatky v léká...

Mgr. Stanislav Havlíček
13.04.2009

Doc. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Fakulta chápe změny ve fa...

Doc. PharmDr. Tomáš Šimůn...
01.09.2014

Doc. RNDr. Miroslav Polášek, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. Miroslav Poláš...
25.11.2009

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti žluté zimn...

RNDr. Marek Petráš
08.07.2009

Mgr. Alena Petříková

Je dobrá zkušenost být so...

Mgr. Alena Petříková
08.12.2009

Mgr. Filip Vrubel

Plánované změny ministers...

Mgr. Filip Vrubel
30.08.2011

PharmDr. Marie Loučková

Diplomovaný farmaceutický...

PharmDr. Marie Loučková
30.05.2011

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.