Český Apatykář sbírá na Facebooku slovenské návštěvníky – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

Díky naší velikosti může ambiciózní a kvalitní lékárník najít neomezené možnosti uplatnění

První část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o e-Laboratoři a širokých možnostech pracovního uplatnění. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), Mgr. Petra Jebavá (oblastní provozní ředitelka).

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaBLOG
V této části najdete (ne)pravidelné komentáře a osobní názory praktikujícího lékárníka a provozovatele portálu PharmDr. Martina Dočkala k současnému dění v lékárenství, zdravotnictví, farmasektoru či na portálu APATYKÁŘ®.

Český Apatykář sbírá na Facebooku slovenské návštěvníky

Vloženo: 01.12.2018, 06:01 | Čteno: 12948×

Před dvěma měsíci jsme nasadili nový analytický nástroj pro vyhodnocování návštěvnosti portálu. Náš starý engine na novém PHP, na které jsme přešli, jednoduše neběží a neuměl detekovat ani všechna nová chytrá zařízení, prohlížeče a také provázanost se sociálními sítěmi.

Chceme totiž zjistit více o tom, jaká témata se na portálu vyhledávají, odkud k nám návštěvníci přicházejí, co se sdílí na sociálních sítích (a jakých) a na čem si Apatykáře lidé prohlížejí, abychom pro naše čtenáře mohli připravovat ještě lepší obsah.

Zejména velmi užitečný je v tomto směru nový propracovaný modul analýzy sociálních sítí. Již před nějakou dobou jsem psal, že nám roste nová generace čtenářů, kteří k nám přicházejí z FB a TW. Proto i my jsme na tento trend reagovali a ačkoli na první pohled není nic pro běžného návštěvníka patrné, Apatykář přešel na výkonnější technologické řešení. Souviselo to mj. i se zabezpečením webu (aby se nám nestalo, jako tomu bylo a je u některých jiných webů, že nové verze prohlížečů hlásí „nezabezpečený web, možné riziko“).

I přesto, že desktopová verze zůstává hlavní, kam naši návštěvníci přicházejí, roste výrazně i mobilní (64 % přístupů desktopové), uzpůsobená rychlej- šímu načítání a rychlému přístupu k informacím. Sem přichází v drtivé většině především korporátní segment (převažuje přístup přes iPhone verze 6s, 8 a X, iPad), který informace sdílí na TW.

Naopak klasická verze je sdílena mezi nekorporátní veřejností (a mladšími kolegy) na FB, což potvrzuje i zpětná vazba. Je zjevné, že se v drtivé většině případů jedná o zcela nové návštěvníky (často absolventy či velmi krátce v oboru působící mladé lékárníky), kteří se na webu zdrželi i více než 58 minut(!) a procházejí řadu témat. Překvapivě z FB k nám přicházejí o něco více slovenští kolegové (jen o fous, ale přesto).

Snažíme se totiž po celé bezmála dvacetileté působení Apatykáře přinášet témata, o kterých se jinde naši čtenáři nedozvědí, témata odborná a z různých úhlů pohledu tak, aby si kdokoli mohl vytvořit svůj vlastní názor. Nepodáváme pouze ten jediný správný výklad, chceme, aby se lidé nad věcmi zamýšleli. Argumenty velmi oceňuje především mladá generace, která nemá ráda „kecání“.

Potvrzují to i témata, která se nejvíce sdílela na FB v předchozích dnech – OTC revoluce ve Švýcarsku, švédská možnost vracet léčiva zpět distributorům i za delší dobu, aby mohly lékárny držet větší skladové zásoby, no a samozřejmě velmi výrazně zpráva o volbách do slovenské profesní organizace – o kterých se tradičně lékárníci a lidé z oboru dozvěděli nejdříve na Apatykáři.

Informace o dodatkových ochranných osvědčeních či aktuální tlak německého farmaprůmyslu na ministra ohledně německých rabatových smluv zase dominovaly na TW (primárně korporátní segment), ostatně z této sociální sítě se rozšířila také informace o rozhovoru, který jsem dal týdeníku Euro.

Ať tak či onak, velmi mě těší, že i po bezmála dvaceti letech se Apatykář jednoznačně drží na špici a vyrůstá mu nová generace lékárníků a čtenářů, kteří mají zájem o relevantní informace z oboru!

Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena
apaPODCAST

Podcastový tip

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti lidským pa...

RNDr. Marek Petráš
14.09.2008

Mgr. Stanislav Havlíček

Centrální úložiště - tich...

Mgr. Stanislav Havlíček
15.09.2009

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti pneumokoko...

RNDr. Marek Petráš
05.03.2009

Karolína Veselá

Student Exchange Programm...

Karolína Veselá
23.03.2010

Radek Šalomon

Nejdřív bylo jablko, pak ...

Radek Šalomon
18.11.2008

Doc. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Fakulta chápe změny ve fa...

Doc. PharmDr. Tomáš Šimůn...
01.09.2014

prof. RNDr. Viliam Foltán, CSc.

Excelentní lékárna – výuk...

prof. RNDr. Viliam Foltán...
07.10.2011

PharmDr. Stanislav Havlíček

ČR je v roce 2011 vícep...

PharmDr. Stanislav Havlíč...
23.01.2011

Mgr. Lucie Pagáčová

Student Exchange Programm...

Mgr. Lucie Pagáčová
04.09.2012

Ing. Jaromír Gajdáček, Ph.D.

Léková politika z pohledu...

Ing. Jaromír Gajdáček, Ph...
07.02.2011

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.