Český Apatykář sbírá na Facebooku slovenské návštěvníky – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.: Pohled do zákulisí lékárny a možnost individuální přípravy jsou pro návštěvníky velkým lákadlem

Pravidelný podcast s Mgr. Ladislavou Valáškovou, Ph.D., vedoucí Českého farmaceutického muzea v Kuksu. Tentokrát o Zahradnických trzích, Noci muzeí, ale i dalších akcích, které muzeum letos pro návštěvníky připravilo. Živě nahrávaný na Otevírání muzea.

…lékárenství začíná tady!

apaBLOG
V této části najdete (ne)pravidelné komentáře a osobní názory praktikujícího lékárníka a provozovatele portálu PharmDr. Martina Dočkala k současnému dění v lékárenství, zdravotnictví, farmasektoru či na portálu APATYKÁŘ®.

Český Apatykář sbírá na Facebooku slovenské návštěvníky

Vloženo: 01.12.2018, 06:01 | Čteno: 16492×

Před dvěma měsíci jsme nasadili nový analytický nástroj pro vyhodnocování návštěvnosti portálu. Náš starý engine na novém PHP, na které jsme přešli, jednoduše neběží a neuměl detekovat ani všechna nová chytrá zařízení, prohlížeče a také provázanost se sociálními sítěmi.

Chceme totiž zjistit více o tom, jaká témata se na portálu vyhledávají, odkud k nám návštěvníci přicházejí, co se sdílí na sociálních sítích (a jakých) a na čem si Apatykáře lidé prohlížejí, abychom pro naše čtenáře mohli připravovat ještě lepší obsah.

Zejména velmi užitečný je v tomto směru nový propracovaný modul analýzy sociálních sítí. Již před nějakou dobou jsem psal, že nám roste nová generace čtenářů, kteří k nám přicházejí z FB a TW. Proto i my jsme na tento trend reagovali a ačkoli na první pohled není nic pro běžného návštěvníka patrné, Apatykář přešel na výkonnější technologické řešení. Souviselo to mj. i se zabezpečením webu (aby se nám nestalo, jako tomu bylo a je u některých jiných webů, že nové verze prohlížečů hlásí „nezabezpečený web, možné riziko“).

I přesto, že desktopová verze zůstává hlavní, kam naši návštěvníci přicházejí, roste výrazně i mobilní (64 % přístupů desktopové), uzpůsobená rychlej- šímu načítání a rychlému přístupu k informacím. Sem přichází v drtivé většině především korporátní segment (převažuje přístup přes iPhone verze 6s, 8 a X, iPad), který informace sdílí na TW.

Naopak klasická verze je sdílena mezi nekorporátní veřejností (a mladšími kolegy) na FB, což potvrzuje i zpětná vazba. Je zjevné, že se v drtivé většině případů jedná o zcela nové návštěvníky (často absolventy či velmi krátce v oboru působící mladé lékárníky), kteří se na webu zdrželi i více než 58 minut(!) a procházejí řadu témat. Překvapivě z FB k nám přicházejí o něco více slovenští kolegové (jen o fous, ale přesto).

Snažíme se totiž po celé bezmála dvacetileté působení Apatykáře přinášet témata, o kterých se jinde naši čtenáři nedozvědí, témata odborná a z různých úhlů pohledu tak, aby si kdokoli mohl vytvořit svůj vlastní názor. Nepodáváme pouze ten jediný správný výklad, chceme, aby se lidé nad věcmi zamýšleli. Argumenty velmi oceňuje především mladá generace, která nemá ráda „kecání“.

Potvrzují to i témata, která se nejvíce sdílela na FB v předchozích dnech – OTC revoluce ve Švýcarsku, švédská možnost vracet léčiva zpět distributorům i za delší dobu, aby mohly lékárny držet větší skladové zásoby, no a samozřejmě velmi výrazně zpráva o volbách do slovenské profesní organizace – o kterých se tradičně lékárníci a lidé z oboru dozvěděli nejdříve na Apatykáři.

Informace o dodatkových ochranných osvědčeních či aktuální tlak německého farmaprůmyslu na ministra ohledně německých rabatových smluv zase dominovaly na TW (primárně korporátní segment), ostatně z této sociální sítě se rozšířila také informace o rozhovoru, který jsem dal týdeníku Euro.

Ať tak či onak, velmi mě těší, že i po bezmála dvaceti letech se Apatykář jednoznačně drží na špici a vyrůstá mu nová generace lékárníků a čtenářů, kteří mají zájem o relevantní informace z oboru!

apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Stanislav Havlíček

Volby – čas na změny v lé...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Mgr. Ladislava Valášková,...

Mgr. Ladislava Valášková,...

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti lidským pa...

RNDr. Marek Petráš

Živá reportáž z akce

Zavírání Českého farmaceu...

Živá reportáž z akce

Mgr. Ľuboš Doršic

Projekt individuálního dá...

Mgr. Ľuboš Doršic

PharmDr. Martin Beneš

Kontroly SÚKL 2. – distri...

PharmDr. Martin Beneš

PharmDr. Alena Linhartová

Konzultační a poradenské ...

PharmDr. Alena Linhartová...

PharmDr. Zuzana Baťová, Ph.D.

Reexporty léčiv po novele...

PharmDr. Zuzana Baťová, P...

PharmDr. Stanislav Havlíček

Je korupce realitou v čes...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

PharmDr. Ján Valjan

Poplatky za Rp. na Sloven...

PharmDr. Ján Valjan


ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.