Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA: Úhradové soutěže pouze přesouvají rozhodovací pravomoc jinam, prostor pro marže je velmi limitní

Druhá část rozhovoru s výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu Mgr. Jakubem Dvořáčkem mj. o spuštění systému online ověřování léčiv, řešení dostupnosti léčiv pro pacienty či úhradových soutěžích.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaBLOG
V této části najdete (ne)pravidelné komentáře a osobní názory praktikujícího lékárníka a provozovatele portálu PharmDr. Martina Dočkala k současnému dění v lékárenství, zdravotnictví, farmasektoru či na portálu APATYKÁŘ®.

Konstruktivní přístup? Stačí obyčejná slušnost

Vloženo: 10.02.2019, 08:06 | Čteno: 16692×

V poslední delší době stále častěji slyším, že nás Slovensko začíná v některých oblastech předhánět a že to dříve vyspělejší Česko ztrácí na síle. Nejsem ekonom, nedokážu to relevantně posoudit. Nicméně v lékárenství to možná platit bude. Tento týden se totiž na Slovensku odehrála událost u nás nemyslitelná.

Poprvé se dokázala profesní organizace dohodnout s provozovateli lékárenských sítí na společném tématu a veřejně k němu společně vystoupit. Aniž by někoho urazili, s věcnou argumentací. My jsme o tom na Apatykáři, samozřejmě, informovali, protože dokázat nadřadit zájmy všech nad zájmy své osobní je něco, čeho v Česku nejsme dlouhodobě svědky.

Mě osobně zaujala především věcná argumentace, tj. rovněž něco, čeho v českém lékárenství nejsme přiliš svědky. Všichni se zde sice ohánějí konstruktivním přístupem, ale z projevů mnohých jasně vyplývá, že by bohatě stačila jen elementární slušnost. Buranský projev, napadání kohokoli za jiný názor, zpochybňování nezávislosti, cíl nedohodnout se a „ukázat sílu“, to je právě in. A také neschopnost zůstat nad věcí.

Jako např. aktuálně němečtí kolegové, kteří povinná opatření vyplývající z protipadělkové směrnice a která nejsou pro nikoho dvakrát příjemná naopak velmi chytře využili pro vlastní propagaci a podporu kamenných lékáren, coby nenahraditelné součásti primární zdravotní péče.

Skvělá kampaň pod heslem Jednoduše a bezpečně – ověření pravosti ve vaší lékárně propaguje lékárny, coby místa, kde jsou nyní vydávány receptové léčivé přípravky pro ochranu pacientů ještě bezpečněji. Aby se dostala do povědomí lidí, objevila se např. na všech významnějších německých rádiích tato informace v průběhu celého včerejšího dne, kdy se systém v celé Evropě spouštěl.

Jednoduše využít pro svou propagaci i to, co se nám zrovna nelíbí a co nám není dvakrát příjemné. To však vyžaduje vyšší školu strategie a marketingu, nikoli napadání všeho a všech. A taky především odvahu.

I proto mě zaujala odvaha slovenských kolegů. Říci veřejně, že i se síťovými lékárnami můžete na něčem spolupracovat je v dnešní velmi emotivní době hodně odvážné. Vím velmi dobře, o čem mluvím.

apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Michal Hojný

Bude belgický model odměň...

Mgr. Michal Hojný

Mgr. Michal Hojný

1. Tématický den - Co je ...

Mgr. Michal Hojný

Mgr. Stanislav Havlíček

Generická substituce z po...

Mgr. Stanislav Havlíček

Dr. Emil Zörner

Generický trh léčiv v ČR ...

Dr. Emil Zörner

Prof. RNDr. Dr.h.c. Jaroslav Květina, DrSc.

Tématický týden - 40. výr...

Prof. RNDr. Dr.h.c. Jaros...

Prof. RNDr. Milan Pour, Ph.D.

Tématický týden - 40. výr...

Prof. RNDr. Milan Pour, P...

Mgr. Kornélie Chrapková

Klinická farmacie v praxi...

Mgr. Kornélie Chrapková

Doc. RNDr. Magdaléna Fulmeková, CSc.

Slovenka roku 2012, aneb ...

Doc. RNDr. Magdaléna Fulm...

PharmDr. Ján Valjan

Řízená péče a postavení z...

PharmDr. Ján Valjan

Prof. MUDr. Jaroslav Dršata, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Prof. MUDr. Jaroslav Drša...ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.