Konstruktivní přístup? Stačí obyčejná slušnost – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

Díky naší velikosti může ambiciózní a kvalitní lékárník najít neomezené možnosti uplatnění

První část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o e-Laboratoři a širokých možnostech pracovního uplatnění. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), Mgr. Petra Jebavá (oblastní provozní ředitelka).

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaBLOG
V této části najdete (ne)pravidelné komentáře a osobní názory praktikujícího lékárníka a provozovatele portálu PharmDr. Martina Dočkala k současnému dění v lékárenství, zdravotnictví, farmasektoru či na portálu APATYKÁŘ®.

Konstruktivní přístup? Stačí obyčejná slušnost

Vloženo: 10.02.2019, 08:06 | Čteno: 12006×

V poslední delší době stále častěji slyším, že nás Slovensko začíná v některých oblastech předhánět a že to dříve vyspělejší Česko ztrácí na síle. Nejsem ekonom, nedokážu to relevantně posoudit. Nicméně v lékárenství to možná platit bude. Tento týden se totiž na Slovensku odehrála událost u nás nemyslitelná.

Poprvé se dokázala profesní organizace dohodnout s provozovateli lékárenských sítí na společném tématu a veřejně k němu společně vystoupit. Aniž by někoho urazili, s věcnou argumentací. My jsme o tom na Apatykáři, samozřejmě, informovali, protože dokázat nadřadit zájmy všech nad zájmy své osobní je něco, čeho v Česku nejsme dlouhodobě svědky.

Mě osobně zaujala především věcná argumentace, tj. rovněž něco, čeho v českém lékárenství nejsme přiliš svědky. Všichni se zde sice ohánějí konstruktivním přístupem, ale z projevů mnohých jasně vyplývá, že by bohatě stačila jen elementární slušnost. Buranský projev, napadání kohokoli za jiný názor, zpochybňování nezávislosti, cíl nedohodnout se a „ukázat sílu“, to je právě in. A také neschopnost zůstat nad věcí.

Jako např. aktuálně němečtí kolegové, kteří povinná opatření vyplývající z protipadělkové směrnice a která nejsou pro nikoho dvakrát příjemná naopak velmi chytře využili pro vlastní propagaci a podporu kamenných lékáren, coby nenahraditelné součásti primární zdravotní péče.

Skvělá kampaň pod heslem Jednoduše a bezpečně – ověření pravosti ve vaší lékárně propaguje lékárny, coby místa, kde jsou nyní vydávány receptové léčivé přípravky pro ochranu pacientů ještě bezpečněji. Aby se dostala do povědomí lidí, objevila se např. na všech významnějších německých rádiích tato informace v průběhu celého včerejšího dne, kdy se systém v celé Evropě spouštěl.

Jednoduše využít pro svou propagaci i to, co se nám zrovna nelíbí a co nám není dvakrát příjemné. To však vyžaduje vyšší školu strategie a marketingu, nikoli napadání všeho a všech. A taky především odvahu.

I proto mě zaujala odvaha slovenských kolegů. Říci veřejně, že i se síťovými lékárnami můžete na něčem spolupracovat je v dnešní velmi emotivní době hodně odvážné. Vím velmi dobře, o čem mluvím.

apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Slovenské opatření proti ...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

PharmDr. Stanislav Havlíček

20 let České lékárnické k...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

MUDr. Jiřina Hobstová, CSc.

Nová chřipka A (H1N1) 2....

MUDr. Jiřina Hobstová, CS...

Mgr. Stanislav Havlíček

Dva dny v Bruselu s presi...

Mgr. Stanislav Havlíček

Tomáš Kříž

Student Exchange Programm...

Tomáš Kříž

Gabriela Valentová

Student Exchange Programm...

Gabriela Valentová

PharmDr. Stanislav Havlíček

20 let České lékárnické k...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

Mgr. Jakub Dvořáček

Paralelní obchod s léčivy...

Mgr. Jakub Dvořáček

PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Šest semestrů na VŠ jako ...

PharmDr. Marie Loučková, ...

Živý záznam akce

2. Tématický den - Týden ...

Živý záznam akce


ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.