APAvision zaujala – už navrhujete další témata – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.: Pohled do zákulisí lékárny a možnost individuální přípravy jsou pro návštěvníky velkým lákadlem

Pravidelný podcast s Mgr. Ladislavou Valáškovou, Ph.D., vedoucí Českého farmaceutického muzea v Kuksu. Tentokrát o Zahradnických trzích, Noci muzeí, ale i dalších akcích, které muzeum letos pro návštěvníky připravilo. Živě nahrávaný na Otevírání muzea.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaBLOG
V této části najdete (ne)pravidelné komentáře a osobní názory praktikujícího lékárníka a provozovatele portálu PharmDr. Martina Dočkala k současnému dění v lékárenství, zdravotnictví, farmasektoru či na portálu APATYKÁŘ®.

APAvision zaujala – už navrhujete další témata

Vloženo: 05.05.2019, 06:50 | Čteno: 13328×

Dnešní blog zaměřím (nejen) na svůj nový projekt APAvision, na který už přišla řada dotazů. Uplynul něco více než týden od spuštění a musím říct, že jsem potěšen odezvou. Jistě se nedají dělat zatím žádné zásadní zavěry, ale jeden přece – návštěvnost tohoto projektu se stále drží na 70 % návštěvnosti samotného portálu, což je u takto specifického projektu nezvykle vysoko.

Především mladší kolegové platformu přivítali jako skvělou formu poznat a zjistit názory na konkrétní problematiku, které se jinde nedozví. Měl jsem trošku obavu, jak budou přijaty delší podcasty (dosud jsme měli na Apatykáři nejdelší 30 minut), ale propojení s psaným textem na portálu se ukázalo jako optimální, stejně jako vložení přes Spotify.

A právě je musím rovněž pochválit za zájem, z něhož jsem byl, popravdě, sám trochu překvapen. Přece jen APAvision je odborná platforma a její témata nejsou obecná diskuzní. Tím nechci říct, že mladí kolegové nezvládnou delší odborná témata, ale jsou náročnější na soustředění, což může některé odradit.

Opak je ale pravdou a díky své otevřenosti, které si vážím, mě přesvědčili, že zájem o APAvision mají. Řada z nich už se dotazovala, kdy budou další části a zda se budu věnovat i jim. A rovnou mi navrhli několik témat. Musím přiznat, že některá jsou hodně zajímavá a rád je do plánu dalších APAvision zařadím.

Jak už jsem psal dříve, mám radši osobní setkávání a diskuze, které jsou otevřenější než skryté sociální sítě. Tam nikdy nevíte, kdy se objeví nějaký hater, který vás chce jen vmanipulovat do nějaké pozice a zneužít váš názor, nebo jej úplně otočit. U takové neosobní diskuze je velmi časté, že se otevře vlákno o ničem, protože se řeší problém, který neexistuje. Anebo někdo záměrně rozpoutává emoce a vloží některým do úst slova, která neřekli jen proto, aby odpoutal pozornost od něčeho zásadnějšího, nebo s cílem člověka s jiným názorem poškodit. To je, bohužel, v poslední době i v lékárenství poměrně častý zjev.

A právě proto jsem rozběhl APAvision s možností osobních setkání, kdy je možné věc detailně rozebrat bez osobních útoků. Je ale potřeba si uvědomit, že příprava každé APAvision je poměrně náročná a realizace zabere delší čas. Jednotlivá setkání tak určitě nebudou v týdenním cyklu, jak někteří navrhovali.

Nicméně nebývale vysoký zájem o projekt mě motivuje. Byť např. poslední příspěvek v blogu byl opravdu hodně čtený, návštěvnosti APAvision nedosáhl. Navíc, nyní mám i další tři nová čistě lékárenská témata:-)

Možná i jedno studentské. K poslednímu blogu mi totiž napsal velmi poučný a vcelku tvrdý email student Jirka, jak píše „dlouholetý čtenář Apatykáře, doufám i nadále“ (plné jméno nezveřejňuju, protože ctím GDPR, ne jako nejmenovaná partička, která v pátek rozeslala hromadný spam na emaily lékárníků, z nichž se mnozí divili, jak k nim přišli, když jim je neposkytli). Na základě diskuze na facebooku se mě zcela otevřeně zeptal (s krásným rýpnutím – vidíte, že nejsme jen na facebooku☺, 1:0), jak jsem to myslel, protože nevěří tvrzení, kterým onu diskuzi někdo otevřel.

Věřte tedy, Jirko, že smyslem příspěvku bylo upozornit na to, o co se skutečně studenti zajímají a co si někteří myslí, že je zajímá nebo by je zajímat mělo. Jednoduše, že teorie se velmi často rozchází s praxí. Byly to moje postřehy, které jsem na setkání zaznamenal a jsem za ně velmi rád. Potvrzují to, co říkám delší dobu – lékárenství se za posledních dvacet let změnilo, byť tomu někteří zatvrzele odmítají věřit, a profese to nereflektuje.

Vůbec mě nenapadlo, že by se našel někdo, kdo moje postřehy dokáže vůči studentům zneužít (to už je fakt vyšší level a já manipulaci neovládám). Rozhodně nebylo cílem někoho shazovat, jak se někteří cíleně snaží tvrdit (není to, bohužel, ani poprvé a není to ani naposledy – blbost a hateři jsou věční). Jednoduše – chápu, že doba je virtuálně sociální, ale lepší jsou reálná setkání, při nichž nikdo nemusí překládat, co, kdo, jak myslel (a že takových překladatelů v lékárenství máme!), stačí se zeptat přímo u zdroje.

A vracím „úder“ (1:1), Jirko – říkáte, že nežijete facebookem, že se pletu. A kdeže jste tu diskuzi rozběhli? Takže příště na APAvision!

apaPODCAST

Podcastový tip

Ing. Mgr. Pavel Vajskebr

Záměry společnosti Česká ...

Ing. Mgr. Pavel Vajskebr

Michaela Virágová

Filmový klub USF

Michaela Virágová

PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Návrat studia oboru farma...

PharmDr. Marie Loučková, ...

Mgr. Filip Vrubel

Legislativní změny v obla...

Mgr. Filip Vrubel

PharmDr. Stanislav Havlíček

20 let České lékárnické k...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

PharmDr. Stanislav Havlíček

20 let České lékárnické k...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

Doc. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Specializace studia farma...

Doc. PharmDr. Tomáš Šimůn...

Helena Vanžurová

Queens University, School...

Helena Vanžurová

Prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Prof. PharmDr. Alexandr H...

PharmDr. Lubomír Chudoba

Bonusy za receptová léčiv...

PharmDr. Lubomír Chudoba


ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.