Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA: K monitorování dostupnosti léčiv se může využívat i protipadělkový systém, devět států už o to má zájem

Druhá část rozhovoru s výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu Mgr. Jakubem Dvořáčkem, MHA o emergentním systému či souvislosti německých rabatových a rámcových smluv s pojišťovnami s paralelním vývozem z Česka.

…o lékárenství víme vše!®

apaBLOG
V této části najdete (ne)pravidelné komentáře a osobní názory praktikujícího lékárníka a provozovatele portálu PharmDr. Martina Dočkala k současnému dění v lékárenství, zdravotnictví, farmasektoru či na portálu APATYKÁŘ®.

Mladá generace lékárníků má zájem překročit lékárnický stín, nepokažme jim to!

Vloženo: 17.11.2019, 08:32 | Čteno: 22544×

Dnes máme výročí, o němž už mladá generace mnohdy ani neví. Dovolím si přesto u této příležitosti malé zamyšlení, lehce nad rámec farmacie (čtenáři nechť mi odpustí). Inspirovaly mě k tomu nedávné rozhovory studentských vůdců tehdejší doby Šimona Pánka a Martina Mejstříka v médiích. Cítím podobné zklamání v některých ohledech.

Bývá zvykem ze všeho vinit sociální sítě. A jejich přílišná svobodomyslnost a „anonymita“ skutečně dává mnohým svaly (jen tam). Chyba však není v sociálních sítích, ale v jejich uživatelích. Sociální síť je pouze další nástroj komunikace a zveřejní jen to, co my sami na nich sdělíme. Naše myšlenky, naše úspěchy, naši neschopnost, naši nevychovanost.

Já sám jsem byl dlouhou dobu odpůrcem sociálních sítí, protože rád žiju v realitě. Je ale až paradoxní, jak ti, kteří „utvářeli“ názor v lékárenství přes sociální sítě nyní, když se objeví nesouhlasný názor křičí, facebook neberte vážně, žijte v realitě.

Naposledy jsem to v čiré nahotě zaznamenal na nedávném volebním sjezdu. Pro mě zcela překvapivě dokonce zástupce mladé generace, když se objevil na facebooku názor, který nekoreloval s mainstreamovým, prohlásil, aby jej delegáti nebrali vážně.

Pevně však věřím, že jde o výjimku. Vzpomněl jsem si totiž na památná slova tehdejšího vedoucího tajemníka Městského výboru KSČ v Praze, která pronesl 23. listopadu 1989 v ČKD. Za mého mládí bychom se zachovali tak, jako tehdy dělníci v ČKD, dnes je IN mlčení.

Je to škoda. A je také škoda, že mladá generace, která má drtivě entuziasmus a chuť něco udělat správně, se točí díky nepochopení historických souvislostí v kruhu, přičemž někteří už se naučili, že mlčení a klientelistický přístup se vyplácí.

Nejen v lékárenství nejsme schopni překročit svůj stín. Jiný než mainstreamový názor označujeme za radikální, jeho šiřitele za nejspíše uplacené (jak by si přece mohli dovolit mít jiný než „náš“ názor), anebo dezinformační. A ti, kdož poučují a filozofují o demokracii následně manipulují názor tak, aby dosáhli svého.

Zdaleka ale ne všichni. Mnoho mladých kolegů chce překročit lékárnický stín a jsme rádi, že si velká řada z nich právě z tohoto důvodu sama Apatykáře našla, ačkoli je „pouze“ na webu.

Chceme nicméně vyjít vstříc opakovaným steskům, že jej chcete i na sociálních sítích. Po kladném přijetí na LinkedIn vám tedy nabízíme i jeho FB profil. Záleží nám na tom, aby i ti, kteří jsou zvyklí pouze na přístup přes sociální sítě, dostali náš obsah.

Jednoduše dále rozšiřujeme možnosti šíření našeho obsahu přímo od zdroje, aniž byste jej museli získávat převyprávěný mainstreamem. Mnohdy se totiž obě verze značně liší…

Děkuji všem, kteří sledují Apatykáře a věřím, že nám zachováte přízeň i na sociálních sítích.

apaPODCAST

Podcastový tip

Živá reportáž z akce

2. Noc muzeí v Českém far...

Živá reportáž z akce

PharmDr. Ondrej Sukeľ a Mgr. Peter Krajčovič, PhD.

Mgr. Peter Krajčovič, PhD...

PharmDr. Ondrej Sukeľ a M...

Mgr. Kornélie Chrapková

Klinická farmacie v praxi...

Mgr. Kornélie Chrapková

Helena Vanžurová

Studenti se představují.....

Helena Vanžurová

PharmDr. Ján Valjan

Česká pseudoefedrinová ka...

PharmDr. Ján Valjan

PharmDr. Ján Valjan

Nelíbí se vám konkurence?...

PharmDr. Ján Valjan

Doc. RNDr. Jaroslav Dušek, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. Jaroslav Dušek...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

9. Zemplínské lékárnické ...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Emergentní systém, změna ...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Piotr Bohater

Current situation on the ...

Piotr Bohater

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.