Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
MUDr. Václav Jirků

MUDr. Václav Jirků: Pokud by se v Polsku třetina lékáren zavřela, nic by se nestalo, reforma měla přijít před deseti lety

První část rozhovoru s investičním ředitelem Penta Investments pro oblast zdravotnictví a retailu MUDr. Václavem Jirků o lékárenském trhu v Evropě, službách v lékárnách a online lékárenství.

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaBLOG
V této části najdete (ne)pravidelné komentáře a osobní názory praktikujícího lékárníka a provozovatele portálu PharmDr. Martina Dočkala k současnému dění v lékárenství, zdravotnictví, farmasektoru či na portálu APATYKÁŘ®.

S placeným obsahem jsem si zavařil – nutíte mě myslet:-)

Vloženo: 19.07.2020, 07:15 | Čteno: 18809×
Grafika: APATYKÁŘ®

Omlouvám se za lehce bulvárnější titulek, ale je léto, tak mi snad odpustíte. Nicméně plně vyjadřuje to, o čem chci psát. Říká se, že léto bývá tradičně dobou okurek. To letošní je ale poněkud jiné.

Covid převrátil vzhůru nohama úplně vše a o okurkové sezóně se nedá mluvit ani náhodou. Aby toho nebylo málo, můžu si za to vlastně sám. Proč? Protože jsem spustil placený obsah. A protože komentuju k věci. A protože navrhuju řešení. Ale popořádku.

Říkal jsem si, že když spustím placený obsah, odlákám tím vykradače obsahu a věčné kritiky všeho a všech, nicméně bez věcného přínosu profesi, a bude klidněji. To první se skutečně povedlo, klid však není.

„No konečně jste to udělal,“ psalo mi hned několik lidí společně s objednávkou kreditů.

„Už jsem ti to říkal před rokem, že stejně musíš spustit placený obsah. Informace, které na Apatykáři poskytuješ jsou naprosto jedinečné, zpracované luxusně a rozhodně nejsou pro každého,“ řekl mi další kolega.

Opět se ukázalo, jak důležité je v tak velmi konkurenčním prostředí, jako je odborné zpravodajství, nepodlehnout klišé a radám „odborníků“.

Tj., že Česko není připraveno na placený obsah. Jednoduše asi fakt platí, že štěstí přeje připraveným a odvážným. Tak jsem do toho prostě šel. Baví mě být ten, který ukazuje cestu. Ne ten, který se veze.

Ukázalo se, že řada lidí to ocenila a vnímají Apatykáře jako skutečně nezávislý zdroj informací, který se soustředí na informace a ne na politické hrátky či zaměňování komerčních placených sdělení za zprávy dle inzerentů, jak je to, bohužel, patrné na řadě jiných webů a časopisů.

A tak mě předplatitelé nutí (a jsem tomu rád) ke stále vysokému pracovnímu nasazení a přinášení informací, které se jinde nedozví ještě více, než dříve. Ať se již týkají legislativních novinek nebo inspirace v podnikání a provozu lékárny, systémů zdravotnictví či dění ve farmacii.

A nutí mě myslet:-) Ano, co je pro mě opravdu překvapením, nejvíce předplatitelů přinesly moje komentáře, návrhy řešení a osobní zkušenosti vysvětlující můj pohled na konkrétní témata. Za to jim chci poděkovat, protože mě těší, když má moje práce smysl a přináší konkrétní užitek.

Takže ani letos okurková sezóna, už tradičně, na Apatykáři nebude. A je to díky vám, kteří si vážíte kvalitních informací a jste ochotni to dát jasně najevo. I nadále půjdeme cestou odborného zpravodajství a objektivních informací – za komerční obsah by nikdo neplatil.

Prostě zase jsme jiní než ostatní, jinak to holt neumím:-)

Chytří hledají tam, kde hledají všichni. A co Vy?

LÉKÁRNICKÁ INZERCE

Práci v lékárně hledáme přes LÉKÁRNICKOU INZERCI, protože ji chceme najít!

  • Je největší a chodí tam nejvíc lidí
  • Zaměstnavatelé si nás najdou sami
  • Je pro zaměstnance zdarma
  • Funguje rychle a spolehlivě
apaPODCAST

Podcastový tip

Podcast – speciál

Jaký vývoj očekávají ve f...

Podcast – speciál

Živá reportáž z akce

Zavírání Českého farmaceu...

Živá reportáž z akce

Filip Babylon

Current situation on the ...

Filip Babylon

Doc. RNDr. Jiří Klimeš, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. Jiří Klimeš, C...

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Prof. RNDr. PhMr. Vladimí...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

PharmDr. Ján Valjan

I na Slovensku máme řadu ...

PharmDr. Ján Valjan

PharmDr. Stanislav Havlíček

20 let České lékárnické k...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

PharmDr. Ján Valjan

Nelíbí se vám konkurence?...

PharmDr. Ján Valjan

David Čechlovský

Student Exchange Programm...

David Čechlovský

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Slovenské opatření proti ...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.