Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
PharmDr. Ondrej Sukeľ a Mgr. Peter Krajčovič, PhD.

Mgr. Peter Krajčovič, PhD.: Nechceme chápat internet jako konkurenční nástroj printovému médiu

První část speciálního podcastu nahrávaného živě v Bratislavě u příležitosti oslav 20. výročí stavovského časopisu Lekárnické listy. Hosté: PharmDr. Ondrej Sukeľ (president Slovenské lekárnické komory) a Mgr. Peter Krajčovič, PhD. (šéfredaktor časopisu Slovenský lekárnik).

…lékárenství začíná tady!

apaBLOG
V této části najdete (ne)pravidelné komentáře a osobní názory praktikujícího lékárníka a provozovatele portálu PharmDr. Martina Dočkala k současnému dění v lékárenství, zdravotnictví, farmasektoru či na portálu APATYKÁŘ®.

Jedna pozitivní věc na koronavirové krizi – lidé začali rozlišovat, co je jen PR a co informace

Vloženo: 04.10.2020, 07:10 | Čteno: 18867×
Grafika: APATYKÁŘ®

Má se vždy hledat především to pozitivní. Tak jo. Jednu pozitivní věc jsem na současné koronavirové blamáži našel. Odhaluje pravou podstatu některých tzv. odborných webů. Jak docházejí peníze inzerentů, řada už to nervově nevydržela.

Někteří místo odbornosti preferují politické ambice a úsměvně balancují mezi kapkami politického deště, kdo zrovna bude u velení a přemýšlejí, zda v době nedávno minulé podporovali ty správné kádry.

Jiní zase vsadili na módní termíny inovativnost a start-up. Ukazuje se však, že za informacemi o inovacích a start-upech jsou pouze PR zprávy inzerentů sloužící primárně k nalákaní investorů. Ano, i COVID ukazuje, co má smysl a co je jen PR. A ano, investoři se velmi rozmýšlejí, do čeho dají nebo nedají své peníze.

A pak jsou zde ti, kteří se rozhodli pro třetí cestu – sázku na obsah. Tou jsem se vydal i já na Apatykáři a jsem rád, že vyšla. Není totiž lepší reklama než podobný email, který mi tento týden přišel spolu s objednávkou:

„My jsme vaše informace vždycky pravidelně četli, protože jsou pro naši kancelář opravdu přínosné. Vaše rozhodnutí je zpoplatnit chápeme, byť cena se nám zdá vyšší. Když jsme ale zjistili, že už jsme mezi našimi kolegy v okolí jediní, kteří nejsou vašimi předplatiteli, okamžitě napravuji. Budu upřímný, nebýt v klubu Apatykáře je vnímáno jako faux pas.“

Vždy jsem volil jinou cestu než ostatní, protože chci jít dopředu. A pokud chcete jít dopředu, musíte se oprostit „od většiny“. Proto jsem zvolil cestu placeného obsahu.

Všichni se toho bojí, já jsem se rozhodl, jako ostatně vždy, být průkopníkem. Někdo tu odvahu jednoduše mít musí. Buď jsou moje informace kvalitní a bude o ně zájem, anebo nemá smysl je dál poskytovat.

Jsem velmi rád, že jsem se nespletl. Dvacítka nových předplatitelů jen za tento týden ukazuje, že už jsem to měl udělat dávno. Nemá smysl přinášet kvalitní informace těm, kteří o ně nestojí. Na to je odborné zpravodajství příliš náročnou disciplínou.

Má smysl je nabízet těm, kteří vědí, proč si je dobrovolně platí. To je důkazem, že děláte práci, která dává smysl nejen vám, ale především ostatním, kteří ji oceňují.

Děkuji všem, kteří znají hodnotu informací.

apaPODCAST

Podcastový tip

Helena Vaňkátová

Student Exchange Programm...

Helena Vaňkátová

PharmDr. Lubomír Chudoba

Demokracie nebo přemíra p...

PharmDr. Lubomír Chudoba

Filip Babylon

Current situation on the ...

Filip Babylon

Mgr. Stanislav Havlíček

Centrální úložiště - tich...

Mgr. Stanislav Havlíček

PharmDr. Ján Valjan

Slovenská lékárnická kriz...

PharmDr. Ján Valjan

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy v Kuksu a uk...

Mgr. Ladislava Valášková,...

Prof. PharmDr. Ing. Milan Lázníček, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Prof. PharmDr. Ing. Milan...

Ing. Mgr. Pavel Vajskebr

Záměry společnosti Česká ...

Ing. Mgr. Pavel Vajskebr

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti klíšťové e...

RNDr. Marek Petráš

Anna Janurová

Student Exchange Programm...

Anna Janurová

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.