Když se dva perou, třetí se směje... – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Filip Vrubel

Legislativní změny v oblasti reexportů léčiv, cenové soutěže zdravotních pojišťoven

Čtvrtá část exkluzivního rozhovoru s náměstkem ministra zdravotnictví Mgr. Filipem Vrublem nejen o průběhu Dohodovacího řízení, novinkách v elektronické preskripci, jednotných doplatcích pro pacienty či možnostech zpětné regulace provozování lékáren.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaBLOG
V této části najdete (ne)pravidelné komentáře a osobní názory praktikujícího lékárníka a provozovatele portálu PharmDr. Martina Dočkala k současnému dění v lékárenství, zdravotnictví, farmasektoru či na portálu APATYKÁŘ®.

Když se dva perou, třetí se směje...

Vloženo: 06.01.2006, 22:55 | Čteno: 5293×
A tak od ledna v lékárnách sledujeme čtverečky, kolečka, sluníčka, křížky a jiné další podstatné symboly, bez kterých dnes nelze recept nově vydat (a což teprve, když recept vytlačí lékař na počítači a není na formuláři ouředním!). Ačkoli už prý zase lze. Když jde o lékárníky, tak se vyhláška vydá třeba během dopoledne a platí. Jiná se zase vydá před více než rokem a když začne platit, uděláme výjimku, že ještě jako platit nebude. Inu jsme si všichni rovni a je správné, že MZ měří všem stejným metrem. Při tom výcviku mozkových buněk, co zrovna v tuto chvíli platí jsem se trochu zamyslel. Lékárníci se perou jako lvi o marži. Ministerstvo zdravotnictví zavádí různé komise, které mají řešit již předem vyřešené (že by další 3% dolů, nebo rovnou zavření lékáren?). Spousta "odborníků" z řad laické veřejnosti radí, jak by lékárníci měli šetřit, kolik by měli mít platy, mají-li vůbec existovat apod. Média jsou nadšená, že se všichni hádají, ale... Napadlo mě jedno velké ALE. Krom jiného se snížily i úhrady léčiv, ale žádné farmaceutické firmy se neozývají jako obvykle. Ministerstvo rovněž vůbec nebere v potaz ve svých "šetřitelských" úvahách vliv těchto firem. Proč, ptám se? Ty přece zásadně ovlivňují cenu, vždyť ji vytvářejí, marže lékáren je v tomto směru nepodstatná. Proč nikdo nehledá úspory především zde? Proč ministerstvo zdravotnictví vůbec za celou dobu trvání "aféry apatykáři" neřeší vliv farmaceutických firem na náklady léčiv? Anebo mi nedochází souvislosti a tuším jen stíny?
apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Ján Valjan

Euro ve slovenských lékár...

PharmDr. Ján Valjan

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Povinná elektronická pres...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

PharmDr. Jiří Skalický, Ph.D.

E-preskripce – benefit pr...

PharmDr. Jiří Skalický, P...

Mgr. Lucie Kotlářová

1. Tématický den - Metabo...

Mgr. Lucie Kotlářová

Helena Vanžurová

Studenti se představují.....

Helena Vanžurová

Antibiotický týden

Antibiotický týden 2010 v...

Antibiotický týden

Petra Jurczeková

Vítání prváků, burza učeb...

Petra Jurczeková

Doc. RNDr. Lubomír Opletal, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. Lubomír Opleta...

PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Podceňovaná specializace ...

PharmDr. Marie Loučková, ...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Emergentní systém, změna ...

PharmDr. Ondrej Sukeľ


ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.